Odporúčame

TIP NA DOBRÚ KNIHU

Zvedavé otázky a odpovede Zvieratá

Máte kopu zvedavých otázok? Táto kniha je plná odpovedí!

Zelyk, Iryna: Kto je rýchlejší?

Obrazová knižka pomocou silného a krásneho príbehu, ktorý popisu [ ... ]

Kessler, Liz: Emily Windsnapová a príšera z hlbín

Nový domov Emily Windsnapovej je priam dokonalý. Lenže pod hladinou [ ... ]

Swansonová, Ann: Joga

Podrobne spoznajte fyziológiu kľúčových jogových pozícií a zvl [ ... ]

Kalendár podujatí

pon uto str štv pia sob ned

Týždeň slovenských knižníc 2019

Záhorská knižnica v Senici – maľované rozprávky

V utorok 5. marca 2019 predpoludním navštívili oddelenie literatúry pre deti a mládež Záhorskej knižnice žiaci I. A  Základnej školy na Komenského ulici v Senici spolu s pani učiteľkou Vlastou Kuklišovou. V Týždni slovenských knižníc  sa zapojili do akcie – Maľujeme rozprávku.

Adrian, Teodor, Jakub, Martin, Samuel, Kristián, Matúš, Bruno, Alexia, Amélia, Klára, Veronika, Miriam, Natália, Zara, dve Veroniky, dve Sofie, Liliana a Nela  sa vďaka tetám knihovníčkam Kataríne Turanskej a Alene Polákovej dozvedeli, ako sú označené knižky v regáloch knižnice tak, aby pri vyhľadávaní kníh z ponuky orientovali aj deti rôzneho veku.„Naše oddelenie v knižnici sa rozdeľuje na predčitateľský vek, to sú knihy označené žltým pásikom. Keď už budete väčší a naučíte sa čítať, tak bude pre vás mladší školský vek – knižky s modrým pásikom. Keď budete ešte väčší a budete si písať referáty alebo potrebovať nejaké encyklopédie, trebárs na prírodovedu či vlastivedu, máme tu náučné oddelenie. Tam sú knihy označené takýmto bielym pásom, ale pred ním je vždy číslo...“ Tety knihovníčky deti zorientovali, ako to v ich oddelení chodí. Deti sa zapájali do výkladu aj svojimi otázkami a postrehmi. Zaznelo dokonca z úst jedného prváčika, že aj on bude raz spisovateľom.

Tety knihovníčky deťom prečítali z knižky Lastovičích rozprávok  Stanislava Štepku, ilustrovanej Svetozárom Mydlom. Deti reagovali na hádanky a tetám knihovníčkam i zaspievali a zarecitovali na dôkaz, že škola ich vedie k poznaniu, cibreniu pamäti, podporuje ich záujmy a rozvíja ich túžbu po vzdelaní.

Po prečítaní rozprávky deti na tabuľu stvárnili lastovičky ako z knižky a prišli na rad aj nožničky, lep, pozorné oko pri vystrihovaní i vyfarbovaní lastovičiek a vytváraní domčeka pre týchto lietajúcich poslov jari.

Výstavka hotových lastovičiek rozložená na tróne kráľa čitateľov v Záhorskej knižnici v Senici i spokojnosť detí naznačovali, že podujatie Maľujeme rozprávku sa prváčikom z II. ZŠ rátalo. Ale či naozaj, na to sme sa spýtali aj pani učiteľky z I.A Vlasty Kuklišovej: „Ďakujeme veľmi pekne za krásne strávené chvíle, ktoré boli prepletené rozprávkou, zábavnými úlohami. Deti mali tvorivú dielničku, boli zapojení do hádaniek, myslím, že sa im tu veľmi páčilo. Takisto bolo veľmi milé, že tety knihovníčky ukázali deťom jednotlivé oddelenia a dúfame, že sa tu nájdu noví budúci čitatelia.“

Počítadlo prístupov

DnesDnes210
VčeraVčera207
Tento týždeňTento týždeň1390
Tento mesiacTento mesiac7142
SpoluSpolu1272355
UNITED STATES
US

Výpožičná doba

Senica

Pondelok      8.00  -  18.00 h
Utorok    8.00  -  18.00 h
Streda  12.00  -  18.00 h
Štvrtok    8.00  -  18.00 h
Piatok             8.00  -  18.00 h
Sobota    8.00  -  12.00 h *
*okrem odd. pre deti a mládež

pobočka Čáčov

Utorok      15.00  -  20.00 h
Piatok      15.00  -  20.00 h

Záhorská knižnica
Vajanského 28
905 01 Senica

odd. beletrie 034/654 3780
odd. odbornej literatúry 034/651 2710
Viac kontaktov nájdete TU.

atis_2019